Dr. habil. Emri Zsuzsanna

Esszé kérdések:

Témánként 1 választható

Hormonok:
1. Ismertesse a hipotalamusz-hipofízis rendszer működését!
2. Ismertesse a mellékvese hormonjait, azok legfontosabb funkcióit, a stessz-reakció kialakulását!
3. Ismertesse a nemi működéseket!
4. Ismertesse a terhesség kialakulásának feltételeit, a méhlepény hormontermelését és a tejelválasztás, tejleadás szabályozását! Milyen fogamzásgátlási eljárások vannak?
Mozgatórendszer
1. Ismertesse a mozgatórendszer szerveződését, a mozgás tanulás és a begyakorolt mozgások kialakításának folyamatát!
2. Ismertesse A kisagy felépítését és funkcióját!
3. Ismertesse a gerincvelői reflexeket!
Immunrendszer
1. Melyek az elsődleges és a másodlagos immunszervek, és milyen feladatai vannak az egyes szerveknek?
2. Jellemezze a természetes immunitást! Melyek a legfontosabb résztvevő sejtek, milyen géneken receptorokon alapszik?
3. Jellemezze a B limfociták által kialakított humorális immunválaszt! Milyen immunoglobulin alosztályok vannak, és melyek az egyes immunoglobulinok főbb feladatai, jellemzői?
4. Jellemezze a T limfociták által kialakított sejtes immunválaszt! Mi az antigén prezentáló sejtek szerepe a válasz kialakításában, milyen T limfocita típusok vannak, és melyek ezek funkciói?